pondělí 29. prosince 2014

Foodloverův rok 2014

Musím se k něčemu přiznat, nemám ráda silvestrovské oslavy. Den v roce, kdy se očekává, že budeme veselí, že se budeme bavit, oslavovat a těšit, co nám přinese ten nový rok. A mně to zrovna takhle na počkání většinou nejde, obvykle mám pocit, že jsem zase něco v tom starém roce nestihla, že jsem zase starší a zase ne hubenější. Třeba to máte jinak a je to tak správně. Postupem času jsem se Silvestr naučila trávit v poklidu, s lidmi, které mám ráda, s dobrým jídlem, bez velkolepých ohňostrojů a párty a nakonec si umím ten poslední den v roce hezky užít. Na Nový rok přes odpor svého chlapce navařím kotel čočkové polévky a vždycky doufám, že to kouzlo s penězi začne fungovat. Předsevzetí si už z principu nedávám, když si totiž opravdu něco umanu, je mi jedno, jestli začnu 1.1. nebo třeba 27.5. 

Čemu se ale nikdy neubráním je, že ten uplynulý rok v duchu zhodnotím, co jsem zažila, jaký byl, co se v něm stalo. A v tomhle ohledu pro mne byl rok 2014 opravdu bohatý, možná trochu hektický, ale úspěšný a naplňující. Dostudovala jsem Právnickou fakultu Univerzity Karlovy a pořád si zvykám na ta tři písmenka před svým jméném, začala jsem novou etapu svého života, kterou je práce. Teprve teď jsem pochopila, jak strašně důležité je mít vedle sebe v práci lidi, které každý den vidíte rádi a sednete si s nimi lidsky a jak strašně důležité je mít práci, která člověka naplňuje.  Ale tohle už jsou asi úvahy vhodné pro jiný typ blogu. Mimo to jsem skoro měsíc strávila cestováním po Srí Lance, poprvé v životě viděla, jak roste čaj, zhubla 5 kilo, upekla ségře třípatrový dort na její svatbu, oslavila se synovcem 2. narozeniny a s Markem jeho 25., taky jeho promoci a zároveň 9. výročí, časopis Vlasta stihl do světa vypustit tašky nápadně podobné těm mým, začala jsem nosit brýle, navázala díky blogu pár skvělých spoluprací a hlavně navzdory stále ubyvájícímu množství volného času s láskou k tomu všemu vařila, pekla, psala, fotila a blogovala. A vy jste naoplátku blog četli, vařili podle něj a psali mi milé emaily a komentáře. Já si moc přeju, aby mi tahle láska k jídlu a nadšení z blogování vydržela pořád dál a zároveň tajně doufám, že Vás pořád bude bavit blog číst, já se alespoň o to budu snažit. Vám do roku 2015 přeji hodně lásky, zdraví, štěstí a splněných přání, protože ačkoliv to zní jako cliché, jsou to veličiny, které všichni potřebujeme a za peníze si je nekoupíme. 

4 komentáře:

 1. Také hodně štěstí do nového roku :) blog čtu moc ráda a momentálně se chystám na chřestovou polévku :3

  OdpovědětVymazat
 2. Tradice s čočkou (přestože ji máme rádi) už je podle mě trochu mimo mísu, kulatá čočka znázorňuje drobné mince a na těch člověk právě nezbohatne. Napadlo mě nahradit ji nudlemi s mákem, protože nudle mají tvar bankovek, ale to se pro změnu setkalo s odporem u nás - prý fobie ze školní jídelny. Takže zůstaneme u té čočky, dokud někdo nevymyslí jídlo znázorňující větší sumu na bankovním účtu :). Tak moment, neexistují kromě písmenek do polévky také čísla...?

  OdpovědětVymazat
 3. Milá Tereza, Tvoj blog je veľmi pekný aj inšpiratívny. Sledujem ho pravidelne, aj keď komentáre nezanechávam. Prajem Ti, aby sa Ti v novom roku darilo a tešila nás svojimi zaujímavými a chutnými príspevkami. :) Nech je pre Teba tento rok plný šťastia, lásky a pohody.
  Ľubica

  OdpovědětVymazat
 4. Jak vůbec dopadl ten spor s Vlastou? :) Držela jsem Vám palce, ale nikde není výsledek celé pře. Doufám, že jste z toho vyšla jako vítěz.
  Jana

  OdpovědětVymazat