pondělí 22. června 2015

Příběh jménem Beef & Burger na Apetit pikniku

Minulý týden jste tu mohli najít pozvánku na Apetit piknik. Bylo to poprvé, kdy jsem opravdu veřejně a velkému množství lidí prezentovala, co chutná mně. Mít blog a čtenáře je fajn, ale rozhodnout se prodávat něco, co sami vyrobíte, je taková velká zkouška. Beef and Burger byla pop up akce, projekt, který se zrodil nad párem skvělých domácích burgrů připravených jednou o víkendu.Foto burgerů: Jana Moravcová, na instagramu ji najdete tady, díky!

Náš tým jsem byla já, můj kluk, Janička z popečeníčka a její kluk Ondra. Tady už se naskýtá první a zásadní otázka, proč se právnička, jeden z majitelů digitální agentury, jedna z hlavních postav školy vaření Chefparade, a PR konzultant rozhodnou jít o víkendu prodávat burgery? Prostě jen pro radost. Všichni máme rádi svou práci, milujeme jídlo a taky výzvy. A tohle tedy výzva rozhodně byla, na facebooku se k naší události přidalo neuvěřitelných 2300 lidí. 


V pátek jsme si všichni vzali volno a začali s přípavami. Upekli jsme 400 domácích bulek, musím říct, že už tak u třísté jsem začala mít pochybnosti, jestli jsme nepřecenili svoje síly. A to nás hned potom čekalo 20 kilo coleslawu, 20 kilo karamelizované cibule, nakrájet 8 kilo čedaru a zpracovat 50 kilo masa, které jsme museli okořenit a vytvarovat z něj přes 400 burgerů. Všechno jsme zvládli, šli spát vyčerpaní o půlnoci. Mezitím jsme rozmýšleli, co při nejhorším uděláme s tolika burgery, které neprodáme.Předpověď na sobotu byla strašná, déšť celý den. Nakonec až na jednu přeháňku bylo hezky. Role byly rozdělený - Ondra a Marek grilovali, já s Janičkou jsme kompletovaly burgery, moje máma měla na starosti peníze a výdej burgerů, Ondrův brácha byl taková holka pro všechno. Zkrátím to, ještě než jsme se stačili vyměnit s ranní směnou kulinářů u našeho stánku, rozpálit gril a rozložit si všechno, co jsme potřebovali, stála se u nás fronta cca. 50 lidí. Fronta čekala v průměru od 20 do 60 minut a my jsme se opravdu ani na minutu nezastavili, bylo nás celkem šest, ale rychleji to prostě nešlo. Nikdo až na 1! člověka nebyl protivný, ba naopak všichni milí usměvaví, chápaví a snad i spokojení. Zpětná vazba, která se k nám donesla, mě dojímala. Vyprodali jsme, a kdybysme měli ještě o 100 burgrů víc, určitě je prodáme. Nikdo z nás jsme ani neochutnal, prostě se na nás nedostalo. 


Na závěr chci poděkovat všem, co nám pomohli, byla to spousta lidí. Moje skvělá máma (vegetarián) přijela z Tábora, aby nám pomohla. V chefaparade nás nechali udělat všechny přípravy za velmi přátelskou cenu, LotusGrill zapůjčil grily a dodal uhlí. Tiskárna Archys mých rodičů dodala trička. Skvělá Jana Stehlíková v den své dovolené dobrovolně přišla pomáhat s bulkami. Rodinní příslušníci a kamarádi nás přišli podpořit, nosili nám piva, bavili frontu a hlavně nám veřili. 


Ptali jste se, co jsme zač, a kde máme svůj podnik. Nemáme a s největší pravděpodobností mít ani nebudeme. Splnili jsme si přání, prodali přes 400 burgerů s úsměvem na tváří, vyčerpaní a zároveň šťastní šli spát. Díky, že jste přišli a vydrželi ve frontě, myslím, že to za to nakonec stálo. A co bude dál? Nevíme, zatím se na žádnou další akci nechystáme, ale bavilo nás to, tak snad se ještě někdy někde potkáme.

8 komentářů:

 1. Terezko, vypadají moc krásně a věřím, že se i povedly!
  S jedním protivou mám taky zkušenost, když jsem na Restaurant Day prodávala v Liberci polévky, objednal si boršč a za pět minut přišel s tím, že jsem mu neřekla, že je v té polévce maso. Já jen koukala neschopná slova a můj kluk (díky za něj) se mě zastal. Řekl, že v boršči je maso běžně a že se stačilo zeptat.
  Ale jeden takovej ti nikdy nedokáže zkazit tu radost, když vidíš, jak se všeci ládují tím, cos uvařila ;-)
  Ať tě vaření a pečení dál baví!
  Terez

  OdpovědětVymazat
 2. Terezko, po přečtení tohoto článku jsem normálně dojatá.
  Z článku přímo srší vaše nadšení!

  Na Apetit pikniku jsem ještě nikdy nebyla (každý rok si pravidelně říkám, že bych chtěla a každý rok mi do toho vleze práce) a nyní toho opravdu lituji a říkám si, že příští rok už definitivně MUSÍM!

  OdpovědětVymazat
 3. Skutočne skvelá práca a plno energie vyžarujúcej z vášho nadšenia. Ste super a gratulujem k tak veľkému úspechu... :)

  OdpovědětVymazat
 4. Velká gratulace ke splněnému přání! Burgery vypadají božsky,škoda, že sem neměla sílu se zastavit!

  OdpovědětVymazat
 5. Byli jste super, keep it up! :))

  OdpovědětVymazat
 6. Tak moc me mrzi, ze jsem se na Apetit piknik nedostavila. Minuly rok mi to kvuli praci nevyslo a letos taktez.:-( Hned bych k Vasemu stanku naklusala. Vypada to mnamozne. Pevne verim, ze pristi rok dorazim a uvidim Vas tam. :-)

  OdpovědětVymazat
 7. byli jste všichni hrozně super a burgry byly výborný! díky!

  OdpovědětVymazat
 8. Nadherne fotky ! Letos mi to bohuzel nevyslo ale pristi rocnik urcite jdu, vsude ted vidim milion duvodu proc si to nenechat ujit - tolik uzasnych fotek jidla :)

  Lenny Mali i Danmark

  OdpovědětVymazat