sobota 16. ledna 2016

Spaghetti s krevetami

V zimě mě někdy popadá záchvat paniky, panika, že máme před sebou ještě třeba 3 měsíce zimy, tmy, deště. Aby to někdo nechápal špatně, mně na Čechách přijde kouzelný, že se nám tu střídají roční období. Je to něco, o čem jse si jistá, že by mi chybělo, kdybych žila někde jinde. Miluju jaro, užívám si léto, podzim je asi moje nejoblíbenšjčí roční období a zimu mám taky ráda, ale tu venkovskou s bílým sněhem a nebo tu slunečnou na horách, ne tu pražskou špinavou. Tyhle těstoviny připomínají léto, zlepšují mi náladu a vzbuzují ve mně naději, že to léto a teplo zase přijde. 


Ingrediece na 2 porce:


200 g menších krevet
větší červená cibule
3 stroužky česneku
hrst cherry rajčátek
4 lžíce sekaných konzervovaných rajčat
olivový olej
chilli paprička
bílé víno - max. 1 deci
velký ořech másla
1 limetka
hrst listů mladého špeátu, mangoldu a rukoly - nebo jednoho z nich
sůl, pepř
200 g kvalitních těstovin z tvrdé pšenice


Postup:

1. Dejte vařit těstoviny, mezitím připravíte omáčku. Na dostatčné vrstvě olivového oleje zpěňtě červenou cibulku, po chvilce přihodtě nasekaný česnek, cherry rajčátky a nasekanou chilli papričku. Cherry rajčátka nechejte opékat, podlijte trochou vody, po chvilce je rozmáčkněte vidličkou, aby pustily šťávu a trochu se rozvařily. Až se všechna tekutina vyvaří, podlijte ji bílým vínem, které nechcte opět vyvařit. Až rajčata budou měkká a na kousky, přidejte konzervovaná rajčata, trochu vody, nechte pár minut provařit, přidejte krevety (já jsem měla předvařené, které v omáčce musí zůstat jen pár minutek), máslo a limetkovou šťávu. Dochuťte solí a pepřem. Je hotovo.

2. Těstoviny zceďte. přidejte do máčky, řádne zamíchejte a přidejte směs listů, která teplem zavadne.


Můj tip:


Pokud máte krevety čerstvé (mají šedivou barvu), ty se musí nejdříve orestovat do růžova, než přijdou do omáčky. Tyhle předvařené potřebují už jen pár minutek prohřát, výběr je na vás. 

2 komentáře:

  1. Moc jsme si dnes večer pochutnali! :)

    OdpovědětVymazat
  2. Moje oblíbená kombinace :) Musím co nejdříve vyzkoušet!

    http://wanderlustinglana.blogspot.cz/

    OdpovědětVymazat