Jsem Tereza, milovnice jídla a všeho, co s ním souvisí.

Víc o mně

Špenátové šneky

Špenátové šneky

Čas od času uspořádám u nás doma setkání, na které pozvu všechny lidi, co jsme dlouho neviděli. Plánuju to vždycky v malých rozměrech, nakonec to skončí minimálně u 15 lidí u nás doma ve 2+kk, všichni se překřikují, smějou se a hrozně rádi jí. Já z toho mám nervy, aby všeho bylo dost a co mám vlastně připravit. Nakonec se vždycky sní úplně všechno, nic nezbyde a hlavně tyhle šneky se sní ze všeh jídel úplně první. Bez ohledu na to, jestli vedle ně postavíte mísu krevet, prostě to nejjednodušší je to nejoblíbenější.

Ingredience

Na špenátové šneky

1 plát listového těsta
balení mraženého listového špenátu
česnek
plátek másla
smetana 33% tuku - podle libosti
70 g slaniny nakrájené na kostiřky
70 g čedar

Na rajčatové šneky

1 plát listového těsta
prosciutto asi 8 - 10 plátků
rajčatové pesto
70 g čedaru

Postup

1. Nejdříve si opečeme slaninu na pánvi. Připravíme si špenát - dusíme v pánvi, podléváme smetanou, dobře osolíme, opepříme, ochutíme česnekem a plátkem másla. Těsto si rozválíme na obdélník, navrstvíme na něj vychladlý špenát, posypeme slaninou a strouhaným sýrem. Zatočíme do rolády a nakrájíme na centimetrová kolečka. Poklademe na plech vyložený pečícím papírem.

2. Na rajčatovou variantu rozválíme těsto, potřeme pestem, poklademe rovnoměrně prosciuttem a zasypeme čedarem. Dále už postupujeme stejně jako v bodu 1.

3. Pečeme v troubě předehřáté na 180°C asi 15 minut.

Jarní hrášková polévka s mátou

Jarní hrášková polévka s mátou

Máslové sušenky

Máslové sušenky