Jsem Tereza, milovnice jídla a všeho, co s ním souvisí.

Víc o mně

Jaké bylo setkání s foodloverem?

Jaké bylo setkání s foodloverem?

Před časem jste si mohli všimnout pozvánky na setkání s foodloverem. Bylo to porpvé, co jsem se rozhodla uspořádat společný večer, na kterém by se sešli lidé, co spojuje láska k jídlu a můj blog. Nebudu zastírat, měla jsem obrovskou trému, organizování mi zabralo pár dní, ale to, co se dělo potom, to mnohonásobně vyvážilo. Za pomoc děkuju Electroluxu, který setkání umožnil a udělal ho celé jednodušší a příjemnější.

Hned potom, co jsem pozvánku uveřejnila, se sešlo mnoho přihlášek. Upřímně řečeno jsem vůbec nečekala tak velký zájem. Kapacita kuchařské školy Electrolux AvantGarde byla ale 30 osob, proto přednost dostalo prvních třicet, kteří se přihlásili. Potom už zbývalo jen nadesignovat pozvánky, rozeslat je poštou, spočítat množství surovin pro 30 osob, nakoupit je, udělat doma přípravy, zabalit plátěnky jako dárek pro všechny a další a další věci. Moc děkuju Jirkovi Hilgartovi, ketrý mi se vším poctivě pomohl. propočetl se mnou suroviny a po celou dobu vařil, až se z něho kouřilo. Zatímco já jsem se vždcky s někým zasekla, povídala, nehlídala čas, on kontroloval trouby a řešil všechny technické věci, abysme si všichni setkání mohli užít. Děkuju za pomoc!

Abych vás neunavovala, vezmu to ve zkratce.  Obvykle to na podobných akcích je tak, že asi třetina lidí určitě nedorazí. Nakonec z 31 přihlášených se omluvili je dva, jedna slečna byla nemocná a druhá z časových důvodů nemohla dorazit. Zbytek poctivě dorazil na čas a ve skvělé náladě. Na začátek jsem měla říct pár slov, jenže já jsem najednou skoro nemohla, jak jsem byla dojatá. Třicet lidí, kteří vás chtějí poznat osobně, líbí se jim co děláte, mají rádi jídlo. Najednou mě polil závan takovýho štěstí, že jsem sotva ze sebe vyrazil pár kloudných vět. Měla jsem strach, jestli se v takovém počtu nebude někdo nudit, jestli bude pro všechny dost jídla, jestli bude pro všechny prostor, na to aby si setkání užili. A v první vteřině se ukázalo, že všechny ty obavy byly naprosto zbytečný.

Najednou se vnesla do prostoru tak krásná, upřímná a neformální atmosféra, v jakou jsem ve skrytu duše doufala. Nikdo nic neřešil, prostě jsme jen společně vařili, jeden pomáhal druhému, povídali jsme si, popíjeli víno, jedli a ochutnávali. Někteří lidé přišli na setkání sami a odcházeli s novými známými, což mě potešilo snad nejvíc. Lidé, kteří se nikdy neviděli se bavili o všem, fotili se, krájeli, smažili, neřešili problémy a jen si užívali společný čas. Na závěr se zdálo, že opravdu všichni (nebo alespoň naprostá většina) odcházela s úsměvem na rtech a s poděkováním za hezký a příjemný večer.

Vařili jsme společně krémovou bramboračku, roast beef s pečenými bramborami a na závěr jsme si ozdobili každý sněhovou pusinku. Jedna z mých největších obav bylo, jak trefím množství surovin pro 30 osob a jak jídlo dochutíme. Obvykle vařím pro dva, maximálně třeba 6 lidí. Pravda je, že minulý rok jsme zvládli přes 400 hamburgerů, tam to ale bylo jasně dané a nebylo třeba ochucovat v tak velkém množství. Nakonec to myslím dopadlo fajn, roast beef ohlídala teplotní sonda, takže byl krásně propečený na 60°C a to je samozřejmě klíč k úspěchu. 

A tady je video, které vzniklo a myslím, že mluví za vše. 

Nemohli jste se setkání zúčastnit? Nevadí, je tady ještě jedna možnost, jak se poznat osobně.

Bylo mi líto, že ne všichni, co chtěli, se mohli setkání zúčastnit. A proto jsme vymysleli ještě jeden způsob, jak se poznat s někým z vás osobně. Pokud jste se s z nějakého důvodu neměli šanci k nám připojit, ať už proto, že na vás nezbylo místo, jste mimopražští, byli jste na dovolené nebo nemocní, rozhodli jsme se uspořádat pro vás soutěž. Napiště na email tereza@foodlover.cz co vám v kuchyni dělá problém, co se vám nedaří. Nikdy vám nevykyne těsto, nezhoustne majonéza, steak je jako podrážka nebo cokoliv jiného. Připojte Vaše jméno a příjmení a město, ze kterého jste. Já pak vyberu jednoho z vás, za kterým se s Jirkou vydáme s Electrolux foodtruckem, mohou dorazit vaši známi a kamarádi a zkusíme uvařit jídlo společně tak, aby se povedlo. Potom už jen všechno společně sníme a užijeme si den. Food truck byl vždycky můj sen, nakoupit lokální suroviny, jezdit po Evropě, zastavit se na místech, kde bych chtěla, vařit a jíst. Takže na tohle se já osobně moc těším a věřím, že se najde někdo z vás, koho potěšíme. Emaily posílejte do 28. 4. 2017.

Musaka

Musaka

Omeleta se špenátem a čerstvým sýrem

Omeleta se špenátem a čerstvým sýrem