Jsem Tereza, milovnice jídla a všeho, co s ním souvisí.

Víc o mně

Vosí hnízda

Vosí hnízda

Vosí hnízda jsou jeden těch druhů vánočního cukroví, které se musí připravovat opravdu těsně před Vánoci, aby se nezkazilo. Je to Markovo nejoblíbenější a já jsem mu chtěla udělat radost, tak jsem letos jednu várku udělala už teď. S cukrovím je to totiž vždycky tak, že na něj všichni mají chuť ještě před Štědrým dnem, potom se hrozně přejí a už ho nikdo nechce ani vidět. Stejně nejlepší je udělat si čaj a přikusovat už o adventu, to mám úplně nejradši. V receptu se používá syrové vejce, tak dávejte pozor, skladujte v ledničce a snězte rychle, ale to si myslím nebude zas až takový problém :)

52A1CCE6-3C04-4120-BE8B-E731EBABFC82.JPG

Ingredience na 25 kousků

150 g piškotů
50 g lískových nebo vlašských ořechů
1 bílek
1 lžíce mléka
100 g moučkového cukru
60 g másla
2 lžíce kakaa

1 žloutek
60 g másla
1 lžíce rumu
50 g cukru moučka

25 piškotů na přiklopení

287D2046-7CEE-4D8B-A028-248E0C0E1443.JPG

Postup

1.Nejdříve si rozdrtíme piškoty a ořechy. Já je dám do robotu a sekacími nástavci z nich udělám hladkou moučku. Přidáme prosátý cukr, kakao, změklé máslo, bílek a jednu lžíci mléka. Rukama prohněteme a připravíme měkké a hladké těsto. Pokud by bylo třeba, ještě přidáme trochu mléka. Těsto necháme odležet v lednici asi hodinu.

2. Připravíme si krém. Změklé máslo utřeme se žloutkem a prosátým moučkovým cukrem, na závěr opatrně ředíme rumem.

3. Spárujeme těsto a krém. Já používám rozevírací formičky, těsto si rozdělím na jednotlivé kuličky a postupně vtlačuju do formičky. Vychlezené ani nemusím znovu obalovat v cukru. Formičku naplním, ve středu nechám díru, naplním krémem a přiklopím piškotem. Skladuju v lednici, před konzumací vytáhnu trochu dopředu, aby hnízdečka měla čas trochu povolit.

Štěpánská hovězí pečeně

Štěpánská hovězí pečeně

Linecké skoro bez cukru

Linecké skoro bez cukru