Jsem Tereza, milovnice jídla a všeho, co s ním souvisí.

Víc o mně

Německý bramborový salát a durynská klobása

Německý bramborový salát a durynská klobása

Německá kuchyně je mi hodně blízká. Když na jaře přišla Německá turistická centrála pro Českou republiku s nabídkou uspořádat pod jejich záštitou malý kurz vaření s pár fanoušky, byla jsem potěšená. Cestování je moje velká láska a jídlo možná ještě o fous větší, navíc vždycky je fajn setkat se s lidmi, který mají stejnou vášeň. Byl sice duben, ale počasí tak skvěle vyšlo, že jsme mohli strávit uvolněné odpoledne na zahradě kulinárního studia Bauer media, ogrilovat durynské klobásy, připravit nakyslý bramborový salát a užít si jarního sluníčka v přítomnosti milých lidí (ať už účastníků kurzu, tak moc milých pořadatelů z centrály).  Rozcházeli jsme se příjemně naladění skvělým německým vínem z Porýní a já měla zase krásný pocit, že takovéhle věci má smysl dělat. Věci, které dělají ostatním radost.

#EnjoyGermanFood

image1.jpeg

Ingredience na 4 porce


1 kg brambor na salát - můžete přidat i zvláštní druhy fialových a červených brambor
1 svazej jarní cibulky
horký hovězí vývar
1 lžíce hrubozrnné hořčice
1 lžička medu
kvalitní rostlinný olej
vinný ocet
pažitka a petrželka
sůl, pepř
1 citron

4 durynské klobásy
hořčice

image2.jpeg

Postup

1. Brambory si předvaříme - raději méně, aby se nerozpadaly při krájení. Ještě teplé je oloupeme a nakrájíme na plátky. Dobře je osolíme, opepříme a zalijeme horkým hovězím vývarem - asi jednu deci, aby se tekutina do brambor hezky vsákla. Dál si nasekáme jarní cibulku a bylinky, vše přidáme do salátu. Salát dochutíme vinným octem, hrubozrnnou hořčící a kdo chce, může trochu dosladit medem, výslechá chuť má být hodně nakyslá. Přidáme ještě lžíci rostlinného oleje, nakonec zakápneme citronem a necháme vychladit v lednici.

2. Klobásky k Německu prostě patří. Já znám nejlépe ty bavorské, durynské jsem ochutnala poprvé. Jsou oproti bavorským o dost větší a jinak okořeněné. My jsme je sehnali v Makru. Stačí je ze všech stran krásně dozlatova ogrilovat a podávat je se studeným bramborovým salát, vychlazeným pivem a volitelně hořčicí.

image3.jpeg
Jaký byl rok 2017?

Jaký byl rok 2017?

Vánoční čokoládové kuličky

Vánoční čokoládové kuličky