Jsem Tereza, milovnice jídla a všeho, co s ním souvisí.

Víc o mně

Musaka

Musaka

Musaka, moje zamilovaná! Pamatuju si, když moje máma ještě jídávala maso, jezdily jsme spolu do Řecka a musaku jsme si spolu užívaly alespoň obden. Vůbec řecká kuchyně je jedna z mých nejoblíbenějších. Připomíná mi moře a slunce!

musaka

Ingredience pro 4 osoby

1 větší lilek
1 cuketa
500 g uvařených brambor se slupkou
1 plechovka rajčat
400 g mletého hovězího masa
1 velké masité rajče zbavené slupky a pokrájené
1 cibule
2 stroužky česneku
skořice
bobkový list
nové koření
sušené oregano
mletý kmín
sůl, pepř
kávová lžička cukru
olivový olej

300 ml mléka
3 lžíce hladké mouky
2 lžíce másla
muškátový oříšek
 

DSC04031.JPG

Postup

1. Cuketu a lilek nakrájíme na plátky, z obou stran dobře opečeme na olivovém oleji, dáme stranou, osolím.

2. Souběžně do hlubší pánve nalijeme olivový olej, opečeme na něm na drobno nakrájenou cibuli, přihodíme stroužek česneku nakrájeného na plátky, poté pidáme maso, které vařečkou od sebe oddělíme a také dobře opečeme. Maso opepříme, přidáme do něj špetku skořice, oregano, mletý kmín, bobkový list a nové koření. K masu přidáme pokrájené rajče a plechovku sterilovaných rajčat, osladíme lžičkou cukru a pomalu necháme vařit asi hodinu. 

3. Brambory nakrájíme na plátky a poklademe je na dno zapékací mísy, na ně navrstvíme jednu polovinu masové směsi. Na maso poklademe vrstvu z lilku a cukety, na ni přijde znovu masová směs, a poté lilky s cuketami. 

4. Připravíme si bešamel. Rozehřejeme máslo, na něm opečeme dozlatova mouku. Postupně začneme přilévat mléko a metličkou vše mícháme v řidší kaši. Omáčku dobře osolíme, opepříme a dochutíme muškátovým oříškem. Nakonec nalijeme navrch, pečeme v troubě předehřáté na 190C asi 30 minut.
 

DSC04052.JPG
Grilovaná mozarella

Grilovaná mozarella

Jaké bylo setkání s foodloverem?

Jaké bylo setkání s foodloverem?