Jsem Tereza, milovnice jídla a všeho, co s ním souvisí.

Víc o mně

Linecké skoro bez cukru

Linecké skoro bez cukru

Linecké je moje nejoblíbenější vánoční cukroví. Vlastně je to jediné cukroví, které by mi doopravdy o Vánocích chybělo. Obejdu se bez vanilkových rohlíčků i všech ostatních druhů. Vlastně se vždycky snažím cukroví vyhýbat, protože to funguje přesně tak, že když si dám jeden kousek, jenom těžko odolávám dalšímu. Ale na druhou stranu, nemůžeme se v životě pořád jen kontrolovat a potom žít ve výčitkách. Recept na klasické linecké tady na blogu už je, dělám ho podle mojí babičky Věrky a je opravdu neskutečné. Recept pro jistotu napíšu ještě jednou i v tomhle příspěvku, ale je hrozně jednoduchý, stačí se držet poměru 3:2:1 (mouka:máslo:cukr) a přidat žloutek. Tahle dnešní varinta je opravdu skoro bez cukru, do těsta se přidává jen trochu javorového sirupu, část mouky se nahrazuje ořechy. Tak pokud hledáte přeci jen o něco odlehčenější recept, tenhle funguje a chutná moc dobře.

F03E2E6B-588B-4EE7-8D9B-7F6E6F68BD21.JPG

Ingredience

150 g hladké špaldové mouky
100 g jemně mletých mandlí
130 g másla
30 ml javorového sirupu
1 žloutek
marneláda na promazávání

03EC6979-7908-45F0-8F77-6B6C7A15EAE9.JPG

Postup

1. Připravíme si těsto. Prosijeme si mouku, přidáme mleté mandle, trochu povolené máslo nakrájené na kostky, 1 žloutek a 30 ml javorového sirupu. Zpracujeme rukama pár minut, až se vytvoří krásně lesklé a hladké těsto. Hotové těsto zabalíme do potravinové fólie a necháme hodinu odležet.

2. Z chladného těsta posypaného moukou vyválíme plát a vykrajujeme cukroví tkusté asi 3 milimetry. Poklademe na plech vyložený pečícím papírem, pečeme v troubě předehřáté na 180°C asi 5 minut. Cukroví se rychle připaluje, přeci jen každý kousek je trochu jinak tlustý, tak cukroví kontrolujte.

3. Nakonec už jen promažeme marmeládou. Já jsem náhodou v obchodě objevila višňovou slazenou jablečnou šťávou úplně bez přidaného cukru a byla moc dobrá.

Recept na klasické linecké

210 g hladké mouky
140 g másla
70 g cukru moučka
2 žloutky
1 pytlíček vanilkového cukru
lžička citronové šťávy
marmeláda na promazávání

Do mísy dáme cukr, mouku, máslo, citron a dva žloutky a začneme rukama propracovávat. Až se vytvoří drobenka, těsto vyklopíme na vál a dále zpracováváme, dokud nebude úplně hladké. Hotové těsto zabalíme do fólie a dáme do lednice minimálně na hodinu odležet.

Vyjmeme těsto z lednice a rozdělíme si ho cca.na 3 - 4 menší kusy, které vyvalujeme, základem je, aby každá várka těsta, kterou vyvalujeme byla dostatečně studená. Pomoučněné těsto rozválíme na plát, který nesmí být příliš tenký. Pečeme na 180°C cca. 10 minut, troubu hlídáme, stává se, že každý kousek je upečený v jinou chvíli.

Vosí hnízda

Vosí hnízda

Schwarzwaldský dort bez laktózy

Schwarzwaldský dort bez laktózy